Historie

Skupina SEPTIC PEOPLE alias eSPe vznikla v roce 2010 v Horšovském Týně. Jejím zakladatelem je Alex „Sašánek” Fedorov. Do kapely se přidal jako basák Vašek Lochman alias Filek a do jádra přichází rovněž Honza ”Jendís” Štolba na bicí, se kterým měl Sašánek hudební projekt. 4člennou formaci doplňuje Honza „Zakk“ Kolomazník na kytaru a parta točí demo „Má to říz“ (2011) a oficiální desky Jdou do hlav (2013) a 7 let v bidetu (2017). 

Vzniká řada klipů a kapela nabírá na obrátkách, ukazuje se na rádiích, v televizi a zároveň také vyhrává jak rádiové, tak televizní hitparády. Ukazuje se také na předních festivalech a vyráží několikrát jako support po ČR a Slovensku. V roce 2018 přichází na basu Tom „Tomíno“ Černohorský a Tomáš „Balů“ Baloun na kytaru. S novou sestavou se postupně kapela přejmenovává zkráceně na SP a k 10 letům existence točí v roce 2021 řadové 3 album. S novou sestavou také přichází nová doprovodná hudební scéna plná efektů a tím dochází i k rozšíření technického týmu a v roce 2020 se na post zvukaře uchýlil Michal Gracík.
V červnu 2021 vychází album “SPRÁVNÁ PÁRTY” a velké očekávání brzdí covidová doba. Těsně po dokončení alba opouští kapelu po 10 letech jeden ze zakládajících členů a to bubeník Honza ”Jendís” Štolba, který se chce věnovat jinému hudebnímu projektu. Aby toho nebylo málo, končí také basista Tom „Tomíno“ Černohorský a to vzhledem k velkému pracovnímu vytížení a přání věnovat se na 100% rodině.
Do Septicu se vrací Vašek “Filek” Lochman a za bicí usedá Ondra “Travis” Kuncl.

Klip Možná
Letní sezóna 2021
Covid
Sezóna 2022

Poslechni si naše pecky
Zavřít